Jak dbać o higienę i bezpieczeństwo podczas sprzątania?

Jak dbać o higienę i bezpieczeństwo podczas sprzątania?

Każdy potrafi sprzątać, jednak jeśli chcesz, żeby pracownicy utrzymywali porządek w biurze, to musisz przestrzegać przepisów bhp. Jakie są zasady bezpiecznego stosowania środków czyszczących? Jak bezpiecznie sprzątać w biurze? Odpowiedzi na te pytania znajdziesz w tym artykule, jednak zacznijmy od podstaw.

Dlaczego warto znać przepisy BHP w pracy dotyczące sprzątania?

Wielu przedsiębiorców patrzy z przymrużeniem oka na przepisy BHP, które potrafią regulować niemal każdy niuans pracy. Znajdziesz zasady opisujące m.in. odpowiednią odległość klawiatury od blatu krawędzi biurka, kąt między ramieniem a przedramieniem podczas pracy przy komputerze, czy nawet wyprofilowanie krzesła biurowego.

Mnogość przepisów jest ogromna, dlatego wielu przedsiębiorców zadaje sobie pytanie: czy ktoś w ogóle zwraca na nie uwagę?

I odpowiedź brzmi: to zależy. Brak stosowania się do przepisów BHP naraża Cię na kary. Jednak znacznie większe jest zagrożenie, gdy dojdzie do wypadku. Sytuacja, w której pracownik np. złamie nogę, bo mył lampę na suficie z krzesła obrotowego, może narazić Cię na poważne straty.

Przepisy BHP być może i są często pomijane, zwłaszcza w pracy biurowej. Jednak gdy dojdzie do wypadku, to ich nieprzestrzeganie naraża Cię na poważne konsekwencje.

Przepisy BHP w pracy a sprzątanie – na co należy zwrócić uwagę?

Przede wszystkim każdy pracownik ma obowiązek utrzymywać czystość w swoim miejscu pracy, czyli najczęściej na biurku i  w jego okolicy. Co z wycieraniem kurzy, odkurzaniem, mopowaniem podłóg, czyszczeniem łazienki i pokoju socjalnego? To najlepiej zlecić profesjonalistom. Nasza firma sprzątająca Lublin zapewnia kompleksowe wsparcie. Oferujemy pomoc zarówno w prostych, cotygodniowych porządkach, jak i kompleksowe czyszczenie obejmujące np. mycie okien Lublin.

Skorzystanie z usług profesjonalistów jest najlepszym rozwiązaniem, ponieważ dzięki temu:

  • Twoi pracownicy skupiają się na realizacji kluczowych dla firmy zadań. Nie tracą czasu na porządki.
  • Profesjonalny serwis sprzątający posiada sprzęt i środki, które pozwalają skutecznie i szybko wyczyścić biuro.
  • Profesjonaliści wiedzą, jakie są zasady bezpiecznego stosowania środków czyszczących.

Zasady bezpiecznego stosowania środków czyszczących – o czym trzeba pamiętać?

Bardzo często sprzątanie biur Lublin skupia się na okresowych porządkach np. odkurzaniu, czyszczeniu łazienki i pomieszczenia socjalnego. Co zrobić np. ze zmywaniem naczyń, kubków, itd.?

Warto przede wszystkim postawić na lekkie środki, które są pozbawione silnych alergenów. Ponadto należy poinformować pracowników o polityce firmy dotyczącej sprzątania. Trzeba zwrócić uwagę na możliwość wystąpienia reakcja alergicznych przy stosowaniu środków chemicznych.

Natomiast nie należy pracownikom udostępniać mocnych preparatów. Nie wszyscy wiedzą, jakie są zasady bezpiecznego stosowania środków chemicznych, co może spowodować m.in. uszkodzenia i odbarwienia mebli lub posadzki.

Jak dbać o higienę i bezpieczeństwo podczas sprzątania?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.